Zamówienie na firmę

Wersja krótka: żeby zamówić na firmę i otrzymać fakturę do zrobienia są dwie ważne rzeczy:

  • kliknij w przycisk „Kup na firmę”,
  • w zamówieniu podaj prywatny adres email.

Wersja dłuższa poniżej.

Przycisk „Kup na firmę”

Formularz do zamówienia na firmę różni się od podstawowego formularza. Dlatego jeżeli chcesz otrzymać fakturę na firmę wybierz opcję zamówienia na firmę. Po prostu kliknij w przycisk „Kup na firmę”.

Prywatny adres email

Konto jest zakładane na maila podanego w trakcie zamówienia. Dlatego ten email musi być prywatnym adresem email użytkownika konta. Użyj skrzynki nad którą masz pełną kontrolę, a nie skrzynki firmowej. Maila, którym się będziesz logować do konta nie można później zmienić. W innym przypadku, gdy zmienisz pracę, stracisz dostęp do maila, a tym samym do konta na testelka.pl.

Co to są „Informacje o VAT”?

Ponieważ prowadzę działalność zarejestrowaną w Hiszpanii (tutaj mieszkam), a nie w Polsce, zmówienie na firmę może być trochę nieintuicyjne, dlatego wyjaśniam co i jak poniżej.

Gdy zamawiasz na firmę, zaznacz w formularzu checkbox „Kupuję jako firma”. Zobaczysz wtedy dwa dodatkowe pola.

Pole nazw firmy i pole na europejski numer VAT.

Pole „Nazwa firmy” jest oczywiste. Poniżej jednak znajduje się dodatkowe pole. W to pole należy wprowadzić europejski numer VAT. Europejski numer VAT ma konstrukcję: PL+NIP. Czyli jeżeli NIP firmy to 1234567890, firma jest zarejestrowana w Polsce i ma europejski numer VAT, to jest europejski numer VAT to PL1234567890.

Nie każda firma ma z automatu europejski numer VAT (trzeba o niego zawnioskować). Jeżeli firma nie ma europejskiego numeru VAT, podaj w tym polu po prostu NIP (bez przedrostka PL).

Skąd mam wiedzieć, czy firma, na którą kupuję, ma europejski numer VAT? Przejdź tutaj i po prostu wprowadź NIP, kod kraju i zobacz jaki komunikat dostajesz. Jeżeli dostaniesz informację, że firma ma prawidłowy europejski numer VAT, wprowadź do formularza płatności PL+NIP. W innym przypadku wprowadź po prostu sam NIP.

Faktura

Fakturę otrzymasz ode mnie maksymalnie w ciągu kilku dni. Uwaga: mimo tego, że prowadzę działalność w Hiszpanii i tutaj mam siedzibę, na fakturze zobaczysz stawkę VAT odpowiadającą krajowi, który jest siedzibą Twojej firmy/Twoim adresem zamieszkania. Wynika to z tego, że stawki VAT dla produktów cyfrowych odpowiadają krajowi nabywcy, nie sprzedawcy. Jeżeli Twoja firma ma poprawny europejski numer VAT i zostanie on poprawnie zweryfikowany podczas zamówienia, stawka VAT zostanie odjęta od sumy zamówienia i zapłacisz stawkę bez VAT.

Chcę zapłacić na podstawie faktury proforma

Jeżeli wolisz albo musisz zapłacić na podstawie faktury proforma to wypełnij poniższy formularz, a ja do CIebie wrócę z fakturą proforma na której będą dane do przelewu.