Strona główna > Strony na których można ćwiczyć testowanie

Strony na których można ćwiczyć testowanie

Wiesz, że teoretycznie w ramach ćwiczeń nie wolno na przykład pisać testów automatycznych do wyszukiwarki Google? Przynajmniej według ich regulaminu, w którym mówią, że nie można na stronie używać botów (a na przykład nasze testy Selenium będą takim botem). Taki punkt w regulaminie ma właściwie większość stron. Mają też dodatkowo różne zabezpieczenia, które mogą uniemożliwić przeprowadzanie takich testów. Na szczęście jest alternatywa. Dzisiaj podrzucam Ci strony, na których możesz ćwiczyć testowanie.

Strony na których można ćwiczyć testowanie

the-internet

File uploader w aplikacji The Internet

Ta aplikacja będzie szczególnie przydatna jeżeli chcesz poćwiczyć radzenie sobie z różnymi elementami na stronie (czy to w Selenium czy na przykład w Cypressie). Możesz tam poćwiczyć akcje typu “przeciągnij i upuść”, obsługę alertów JavaScript czy wgrywanie pliku z dysku.

saucedemo

Bardzo prosty sklep, w którym możesz poćwiczyć tworzenie testów na przykład w oparciu o Page Object Model.

skleptest.pl

A tutaj trochę bardziej wypasiony sklep. Trochę rzeczy tam nie działa więc tym lepiej: wasze testy pogenerują trochę błędów 😃

fakestore.testelka.pl

A to jest nasz testelkowy sklep, którego używam w kursie Selenium w Javie i Selenium w C#. Z ciekawych rzeczy to ma zimplementowaną testową płatność kartą 😈

restful-booker

Dokumentacja restful-booker

Ta aplikacja jest dla Ciebie, jeżeli chcesz pobawić się API. Aplikacja imituje prosty serwis bookingowy do rezerwacji noclegów.

jsonplaceholder.typicode.com

Dokumentacja JSON Placeholder

I jeszcze jedna opcja do zabawy z API.

Znasz jakiś fajny przykład innej strony, na której można poćwiczyć pisanie testów automatycznych? Daj mi znać 😈