Zapisy otwarte! Dołącz do kursu Selenium w Javie lub Selenium w C#. Tylko do 23.09.2021 do godz. 21:00. Zapisz się tutaj.

Polityka wsparcia

Pytania merytoryczne (dotyczące testowania, automatyzacji, narzędzi itp.)

Takie pytanie możesz zadać bezpośrednio na Testelce i tylko na takie odpowiadam. W ramach aktywnego członkostwa na Testelka.pl, masz dostęp do komentarzy. Służą one rozwiązywaniu merytorycznych niejasności, jeżeli się takie pojawią w trakcie przerabiania materiału.

Zanim zadasz pytanie upewnij się, że:

  • obejrzałeś/obejrzałaś wszystkie lekcje do tej pory z przerabianego kursu
  • szukałeś/szukałaś odpowiedzi na swoje pytanie w Google

W pytaniu napisz czego już próbowałeś/próbowałaś.

Na większość potencjalnych pytań, odpowiedź znajdziesz w którymś z poprzednich filmów. Co do Google’a – spróbuj, bo tak właśnie będziesz kiedyś pracować.

Jeżeli nadal nie masz odpowiedzi na swoje pytanie, zadaj je w komentarzu pod filmem, którego pytanie dotyczy. Odpowiedzi możesz się spodziewać w ciągu jednego dnia roboczego.

Co obejmuje wsparcie merytoryczne?

Krótka wersja: pytania i wątpliwości dotyczące zagadnienia omawianego na lekcji lub w zadaniu na przykładzie strony, którą omawiamy w materiale.

Długa wersja
W komentarzach odpowiadam na:
✔️ogólne pytania dotyczące zagadnienia z lekcji/zadania albo konkretne dotyczące strony na której pracujemy
✔️wątpliwości dotyczące np. innego sposobu rozwiązania zadania
✔️pytanie dotyczące fragmentu kodu z lekcji/zadania
✔️pytania dotyczące innego zachowania fragmentu kodu
Nie odpowiadam na:
❌prośby o code review*
❌pytania dotyczące zagadnienia spoza lekcji/zadania
❌pytania dotyczące testów/kodu produkcyjnego, na którym działasz w pracy
❌pytania dotyczące testów, które wykonujesz poza kursem np. na stronach innych niż podana w zadaniu albo lekcji
❌pytania dotyczące dobrych praktyk – wszystkimi dobrymi praktykami, które znam, podzieliłam się w kursach

*Czyli pytania typu „Co jest nie tak w moim kodzie?”. Z chęcią odpowiem natomiast na konkretne pytanie dotyczące konkretnego kawałka Twojego kodu.

Dlaczego nie odpowiadam na pytania związane z innymi aplikacjami?

Bo nie udzielam odpowiedzi na pytania bez znajomości aplikacji i kontekstu. Uważam to za nieodpowiedzialne i bez szerszego kontekstu nie umiem Ci sensownie doradzić.

Nie jestem automatem i nie odpowiadam jedynie na zadane pytania (to może dla Ciebie zrobić Google), ale staram się też pokierować Cię od razu i pokazać jak całe testy powinny wyglądać.

Przykładowo, możesz mi zadać pytanie o konkretny lokator, a w odpowiedzi dostaniesz informację, że można go zbudować tak i tak ale jest Ci w ogóle niepotrzebny po mojej propozycji przebudowania testów. Albo mogę Cię zapytać po co Ci dany element i ostatecznie okaże się, że może rzeczywiście asercja powinna wyglądać inaczej i dany element nie jest Ci już potrzebny.

Bez szerszego kontekstu nie potrafię Ci pomóc w sposób, jaki opisałam powyżej. W takim wypadku będziesz potrzebować prywatnej konsultacji u mnie albo kogoś innego.

Konsultacje

Jeżeli po opisaniu przez Ciebie problemu (skorzystaj z formularza kontaktowego) oraz projektu uznam, że mogę Ci pomóc, możemy rozpocząć współpracę w ramach konsultacji (Skype, Zoom itp.). Cena godzinnej konsultacji to 300 zł netto. Nie podpisuję klauzuli poufności.