Coś Ci mówi, że Twoje testy automatyczne mogą być lepsze?

Jeżeli dostajesz pokrzywki na samą myśl o dłubaniu w swoim starym kodzie, zapisz się na listę mailingową. Co tydzień otrzymasz ode mnie maila z jedną rzeczą, którą możesz poprawić w swoich testach.

Spodziewaj się:

  • cotygodniowego maila z jedną poradą na temat tego co możesz poprawić w swoim kodzie,
  • zasad, wzorców i najlepszych praktyk,
  • przykładów opartych min. na najczęstszych problemach testelkowych studentów.

Halko!

Nazywam się Ela Sądel i już od prawie trzech lat tworzę kursy Selenium w ramach testelka.pl. Wcześniej pracowałam zarówno w korporacjach jak i startupach testując manualnie, pisząc testy automatyczne UI i API oraz testując na przykład rozwiązanie oparte o Business Intelligence. Kursy tworzę zarówno w oparciu o Javę jak i C#, chociaż jakby mnie zapytać, to nie umiem powiedzieć, który język lubię bardziej.

Uważam, że po pierwszym zachłyśnięciu się automatyzacją testów czy programowaniem w ogóle to, czego potrzebujemy, to praca nad warsztatem. Twój kod już działa. Potrafisz sobie ogarnąć samodzielnie niemal wszystko, z czym stykasz się w pracy. Umiesz w miarę korzystać z dokumentacji. Ale w kościach czujesz, że kod, który wyszedł spod Twoich palców, mógłby być lepszy. Widzisz, że coś jest nie tak i trochę za dużo czasu zajmuje Ci zrozumienie co autor (czyli Ty dnia poprzedniego) miał na myśli. Masz przeczucie graniczące z pewnością, że wiele rzeczy można napisać zwyczajnie lepiej, „czyściej”.

O tym właśnie będą maile w tym newsletterze.

Do usłyszenia!