Selenium 60. Zadanie: Web Storage

Przećwiczmy to, co przerobiliśmy wspólnie na ostatnich filmach, czyli operacje na danych w Web Storage. Zadanie obejmuje zarówno metody dostępne w Selenium jak i użycie JavaScriptu.

Na początku filmu tłumaczę polecenie, a następnie rozwiązanie. Będzie moment żeby zatrzymać film na czas wykonania zadania – dam znać w filmie kiedy.

Polecenie do zadania:

Ukryta treść

Nie masz dostępu do tego kursu. Wykup dostęp albo zaloguj się, by móc zobaczyć pełną lekcję.

Lekcje, których dotyczy to zadanie to Web Storage: metody na Local Storage i Session Storage oraz Web Storage: użycie JavaScript w Local Storage i Session Storage.

Dokumentacja do metod w Selenium użytych w tym zdaniu znajduje się pod tymi linkami: Interface LocalStorageInterface SessionStorage.

Wsparcie merytoryczne

Nie masz aktywnego członkostwa. Wykup dostęp albo Zaloguj się, by móc zadawać pytania.

  1. Hej 🙂
    Mam pytanie odnośnie wyrażeń lambda. Nie do końca rozumiem, co to takiego, co to robi, w których sytuacjach trzeba tego używać, czy jest różnica jak napiszemy ()-> zamiast d->?

    Odpowiedz
  2. Hej, mam pytanie odnośnie rozwiązania zadania nr 4 w wersji z użyciem JavaScript: na pewno jest ono poprawne? W końcu nie mamy żadnej pewności, że usuwa się akurat wc_fragments czy może jednak ten drugi, w końcu sprawdzamy tylko ilość elementów, a nie to, jakie tam w ogóle istnieją.

    Nie pytam dla czepiania się, tylko interesuje mnie to pod kątem prawdziwej pracy i projektów, czy jest to normalne, czy bardziej na potrzeby tego kursu? Czy tak napisany test przeszedłby code review innej osoby?

    Odpowiedz