Selenium 27. XPath: relacje między elementami

W tej lekcji pokażę Ci jak nawigować się w górę w XPath ale także jak zaznaczyć dzieci, potomków i rodzeństwo elementu.

Przewodnik po selektorach CSS i XPath

Przy lekcjach dotyczących selektorów CSS i XPatha, a już szczególnie przy zadaniach, pomocny się może okazać przewodnik po selektorach CSS i XPath.

>> Dostaniesz go tutaj


O tym czym są dzieci, rodzice, potomkowie i rodzeństwo pokazałam Ci już w lekcji dotyczącej podobnego tematu w selektorach CSS. Jeżeli czujesz, że potrzebujesz odświeżyć sobie tą wiedzę, to podrzucam link do tamtej lekcji.

XPath ma tutaj jedną przewagę nad selektorami CSS. Jeżeli pamiętasz jeszcze lekcję z selektorów CSS to może zauważyłeś lub zauważyłaś, że nie nawigowaliśmy się od dziecka do rodzica. Robiliśmy to jedynie w odwrotnym kierunku: od rodzica do dziecka. W XPath mamy natomiast możliwość nawigowania się w górę.

Jeżeli chcesz sobie utrwalić albo poszerzyć materiał z tej lekcji, zajrzyj do posta na temat XPath.

Ukryta treść

Nie masz dostępu do tego kursu. Wykup dostęp albo zaloguj się, by móc zobaczyć pełną lekcję.

Wsparcie merytoryczne

Nie masz aktywnego członkostwa. Wykup dostęp albo Zaloguj się, by móc zadawać pytania.

  1. Hejka, w pierwszym przykładzie z sekcji Dzieci mówisz, że będzie tylko 1 wynik. A chyba będą dwa? /input szuka wszystkich inputów, a są dwa: z id email i z id confirm-email. Później w pierwszym przykładzie Potomków mówisz że przez // szukamy wszystkich inputów w tym divie i że są 2, a są 3. Ponownie pominęłaś id confirm-email. Chyba że coś źle rozumiem?

    Odpowiedz