Selenium 88. Wady i zalety PageFactory oraz pozostałe możliwości

To już ostatnia lekcja dotycząca PageFactory. Omówimy sobie w niej wady i zalety PageFactory oraz pozostałe możliwości, o których nie powiedziałam w poprzedniej lekcji.

PageFactory pozwala na lokalizowanie elementów na stronie wszystkimi poznanymi już metodami, do których zalicza się: selektory CSS, XPath oraz za pomocą id, nazwy klasy, nazwy taga, tekstu linka, częściowego tekstu linka i atrybutu name. Możemy także tworzyć łańcuchy wyszukań za pomocą @FindBys – ja to dokładnie działa wyjaśniam na filmie na przykładzie. Pokazuję także do czego służy @FindAll.

Oprócz tego zobaczysz do czego służy @CacheLookup oraz dowiesz się co zyskujemy i tracimy, gdy użyjemy tej adnotacji.

Wady i zalety PageFactory

Podsumujemy sobie także wady i zalety PageFactory, o których w dużej mierze mówiłam w poprzednim filmie, gdy przerabialiśmy jedną z naszych klas na taką, która używa PageFactory.  Powiemy sobie o pewnych ograniczeniach jakie nakłada na nas użycie tego rozwiązania (użycie ExpectedConditions), ale także o korzyściach (StaleElementReferenceException).

PageFactory: linki

Jeżeli chcesz zajrzeć do krótkiego opisu czym jest i jak używać PageFactory, możesz go zobaczyć na stronie projektu Selenium na GitHubie.

Przydatna dokumentacja: tutaj i tutaj.

Lista lekcji dotyczących PageFactory:

Wsparcie merytoryczne

Nie masz aktywnego członkostwa. Wykup dostęp albo Zaloguj się, by móc zadawać pytania.