Selenium 29. Timeouty: oczekiwanie na pojawienie się elementu i załadowanie strony

W tej lekcji pokażę Ci pierwsze timeouty w Selenium. Nauczymy się jak ustawić maksymalny czas oczekiwania na jakiś element na stronie oraz na załadowanie samej strony.

Maksymalny czas na pojawienie się elementu ustawia się w Selenium globalnie. To znaczy, że gdy ustawimy ten timeout raz, będzie on od tej pory dotyczył każdej akcji w której zawołamy metodę findElement() albo findElements(). Podobnie działa maksymalny czas oczekiwania na załadowanie strony. Jest on ustawieniem globalnym – raz ustawiony na używanym przez nas driverze będzie działał za każdym kolejnym załadowanie strony.

A czy jest jakaś inna metoda albo rozwiązanie pozwalające poczekać na coś, bez czego nie możemy ruszyć dalej z testem? Jest i o tym będziemy mówić w lekcji 37 i 38.

Jeżeli natomiast szukasz timeoutu dla JavaScriptów, to o tym posłuchasz w lekcji dotyczącej JavaScriptów.

Kod z lekcji

Ukryta treść

Nie masz dostępu do tego kursu. Wykup dostęp albo zaloguj się, by móc zobaczyć pełną lekcję.

Wsparcie merytoryczne

Nie masz aktywnego członkostwa. Wykup dostęp albo Zaloguj się, by móc zadawać pytania.

  1. Niestety, wskazana przez Ciebie w ćwiczeniu stronka działa i wygląda już całkiem inaczej niż na filmie (albo ja nie ogarniam). Próbowałam dostosować test do nowej strony. Wzięłam element, który wydawało mi się, że nie pojawia się od razu tzn. ".//em[text()='gestalten']", ale testy przechodziły bez ustawienia implicitlyWait. 🙁

    Odpowiedz