Selenium 87. PageFactory: inicjalizacja elementów i FindBy

Ta lekcja jest pierwszą częścią omówienia PageFactory i w tej części skupię się tylko na tym jak przerobić nasz framework na taki, który właśnie tego używa. W kolejnej lekcji możesz się spodziewać omówienia pozostałych możliwości PageFactory, o których w tym filmie nie usłyszysz.

Uwaga: plik z projektem testowym, na którym pracujemy w lekcjach dotyczących POM wymaga uzyskania dostępu. Dostaniesz go tutaj.

PageFactory to dodatek do Selenium, który pozwala w trochę inny sposób zaimplementować Page Object Model w naszym frameworku testowym. Jest częścią pakietu org.openqa.selenium.support.  Ma pewne przewagi nad rozwiązaniem, które już napisaliśmy ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który sposób jest lepszy. To bardziej kwestia preferencji i zrozumienia jakie są plusy i minusy obu rozwiązań oraz jakie są różnice i wybranie tego rozwiązania, które nam bardziej odpowiada. O tych plusach i minusach zacznę mówić już w tej lekcji.

PageFactory: zaktualizowane klasy

Poniżej znajdziesz te dwie klasy, które zaktualizowaliśmy w powyższej lekcji. Resztę klas Page Object należałoby dostosować w podobny sposób, jeżeli chcesz używać nowo poznanego rozwiązania w swoim projekcie.

Klasa BasePage

Ukryta treść

Nie masz dostępu do tego kursu. Wykup dostęp albo zaloguj się, by móc zobaczyć pełną lekcję.

Klasa CartPage

Ukryta treść

Nie masz dostępu do tego kursu. Wykup dostęp albo zaloguj się, by móc zobaczyć pełną lekcję.

PageFactory: linki

Jeżeli chcesz zajrzeć do krótkiego opisu czym jest i jak używać PageFactory, możesz go zobaczyć na stronie projektu Selenium na GitHubie.

Przydatna dokumentacja: tutaj i tutaj.

Lista lekcji dotyczących PageFactory:

Wsparcie merytoryczne

Nie masz aktywnego członkostwa. Wykup dostęp albo Zaloguj się, by móc zadawać pytania.