Zapisy otwarte! Dołącz do kursu Selenium w Javie lub Selenium w C#. Tylko do 23.09.2021 do godz. 21:00. Zapisz się tutaj.

Selenium 30. Interakcje z WebElementami: klikanie w elementy i wprowadzanie tekstu

W tej lekcji pokażę Ci pierwsze metody na WebElementach. Nauczysz się jak kliknąć w element, wprowadzić tekst, wyczyścić pole oraz zatwierdzić formularz.

Po poznaniu różnych metod na zaznaczenie elementu na stronie oraz timeoutów jesteśmy gotowi, by zacząć wykonywać jakieś akcje na elementach. Selenium dostarcza kilka różnych metod na obiektach klas WebElement.

Oprócz klikania w elementy możesz także zatwierdzić formularz, czyli element o tagu form. Masz również możliwość wprowadzenia tekstu do pola, np. nazwy użytkownika i hasła w trakcie logowania. Pokażę Ci też jak możesz np. zasymulować wciśnięcie przez użytkownika kombinacji klawiszy CTRL+A w celu zaznaczenia całego tekstu w polu tekstowym.

Możesz także wyczyścić jakieś pola tekstowe bez symulowania np. wciśnięcia klawisza backspace odpowiednią ilość razy, co byłoby dosyć kłopotliwe. Do wyczyszczenie całej zawartości pola mamy na szczęście osobną metodę.

Jeżeli już teraz chcesz zobaczyć jak możesz pracować z listami rozwijanymi używając obiektu klasy Select, to zobacz lekcję o listach rozwijanych.

Wsparcie merytoryczne

Nie masz dostępu do wsparcia merytorycznego dla tego kursu. Wykup dostęp albo zaloguj się, by móc zadawać pytania.

 1. Cześć
  Mam pytanie dotyczące metody sendKeys w kontekście wypełniania pól z hasłem.
  Czy istnieje jakiś mechanizm, aby nie podawać jawnego hasła, czystym Stringiem w kodzie testu ?

  Z góry dzięki za odpowiedź.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz