Selenium w C# 20. Wgrywanie pliku z dysku w Selenium

W tej lekcji pokażę Wam wgrywanie pliku z dysku w Selenium. Bo tak, można to zrobić w Selenium, chociaż nie zawsze i o tym kiedy można też Wam powiem.

Zmiany na stronie

Strona, którą pokazuję w poniższym filmie trochę się zmieniła. Chodzi przede wszystkim o lokatory i umiejscowienie na stronie inputa o atrybucie type równym file. Weź to pod uwagę robiąc ze mną tę lekcję. Kod który znajdziesz na samym dole tej lekcji uwzględnia już te zmiany.

Wgrywanie pliku z dysku w Selenium: linki i materiały

Kiedy możemy użyć pokazanej metody

Pokazane rozwiązanie nie zadziała nam w każdej sytuacji. Możemy go użyć wtedy, kiedy wgrywanie pliku z dysku jest obsłużone poprzez element o tagu input i atrybucie type równym file. Zanim zaczniesz rwać włosy z głowy, że na testowanej przez ciebie stronie jest to zrobione inaczej, przyjrzyj się dobrze temu, co widzisz w konsoli. Czasami jest tak, że input jest „poprzykrywany” jakimiś innymi elementami i nie jest wyświetlony, ale jest tam gdzieś pod spodem i nadal możemy go użyć. Taki przypadek zobaczysz też zresztą na filmie.

Wgrywanie pliku

Skoro nasz element ma tag input oznacza to, że możemy mu wysłać jakiś tekst. Tym tekstem będzie ścieżka do pliku, jaki chcemy wgrać. Czyli trzeba zwyczajnie pobrać w Selenium ten element, a następnie wywołać na nim metodę SendKeys() i przekazać ścieżkę do pliku.

Ukryta treść

Nie masz dostępu do tego kursu. Wykup dostęp albo zaloguj się, by móc zobaczyć pełną lekcję.

Kod

Ukryta treść

Nie masz dostępu do tego kursu. Wykup dostęp albo zaloguj się, by móc zobaczyć pełną lekcję.

Wsparcie merytoryczne

Nie masz aktywnego członkostwa. Wykup dostęp albo Zaloguj się, by móc zadawać pytania.