Selenium w C# 1. Przygotowanie środowiska – instalacja Visual Studio Community

W tej lekcji pokażę Ci w jaki sposób przygotować środowisko do tego kursu, w tym jak zainstalować Visual Studio Community.

 

Przygotowanie środowiska programistycznego: linki i materiały

W ramach przygotowania środowiska programistycznego, będziemy potrzebować IDE, w którym będziemy tworzyć nasze testy. Będziemy także potrzebować frameworka do testów jednostkowych i w naszym wypadku będzie to NUnit. W filmie pokażę Ci jak stworzyć nowy projekt, który będzie miał podpięte odpowiednie zależności i żebyśmy nie musieli manualnie dodawać do projektu NUnita.

  • Visual Studio Community – IDE z którego będziemy korzystać w tym kursie. Jest darmowe, po 30 dniach okresu próbnego wymaga jedynie założenia konta Microsoft i zalogowania. Do pobrania tutaj.
  • GitHub dla Visual Studio – jeżeli chcesz z niego korzystać, to możesz go pobrać w Visual Studio (Extentions>Manage Extensions). Jednak nie będę pokazywać na tym etapie jak go używać. Podrzucam tutorial, który może Ci się przydać, jeżeli zdecydujesz się w nim dłubać od początku.

A co z przeglądarką?

W kursie będę pracować na Chromie i do instalacji tej przeglądarki Cię zachęcam. Na tym etapie nie omawiam jeszcze jak używać w Selenium innych przeglądarek. Jeżeli więc nie masz przeglądarki Chrome, to zainstaluj ją przed rozpoczęciem kursu.