Zapisy otwarte! Dołącz do kursu Selenium w Javie lub Selenium w C#. Tylko do 23.09.2021 do godz. 21:00. Zapisz się tutaj.

Selenium w C# 1. Przygotowanie środowiska – instalacja Visual Studio Community

W tej lekcji pokażę Ci w jaki sposób przygotować środowisko do tego kursu, w tym jak zainstalować Visual Studio Community.

 

Przygotowanie środowiska programistycznego: linki i materiały

W ramach przygotowania środowiska programistycznego, będziemy potrzebować IDE, w którym będziemy tworzyć nasze testy. Będziemy także potrzebować frameworka do testów jednostkowych i w naszym wypadku będzie to NUnit. W filmie pokażę Ci jak stworzyć nowy projekt, który będzie miał podpięte odpowiednie zależności i żebyśmy nie musieli manualnie dodawać do projektu NUnita.

  • Visual Studio Community – IDE z którego będziemy korzystać w tym kursie. Jest darmowe, po 30 dniach okresu próbnego wymaga jedynie założenia konta Microsoft i zalogowania. Do pobrania tutaj.
  • GitHub dla Visual Studio – jeżeli chcesz z niego korzystać, to możesz go pobrać w Visual Studio (Extentions>Manage Extensions). Jednak nie będę pokazywać na tym etapie jak go używać. Podrzucam tutorial, który może Ci się przydać, jeżeli zdecydujesz się w nim dłubać od początku.

A co z przeglądarką?

W kursie będę pracować na Chromie i do instalacji tej przeglądarki Cię zachęcam. Na tym etapie nie omawiam jeszcze jak używać w Selenium innych przeglądarek. Jeżeli więc nie masz przeglądarki Chrome, to zainstaluj ją przed rozpoczęciem kursu.

Wsparcie merytoryczne

Nie masz dostępu do wsparcia merytorycznego dla tego kursu. Wykup dostęp albo zaloguj się, by móc zadawać pytania.