Screenshoty w Selenium możemy wykonywać w różnych momentach wykonywania się testu. W tym filmie pokażę Ci przykład jak w testach Selenium opartych na NUnicie wykonywać screenshoty, gdy test sfailuje.
Screenshoty w Selenium po nieudanym teście
Na początek zrobimy małe porządki. Po pierwsze wyciągniemy nasze dotychczasowe rozwiązanie do osobnej metody. Po drugie, dodamy do nazwy pliku ze screenshotem nazwę testu. Pomoże nam to później w łatwiejszej nawigacji w plikach, które testy będą generować. W pobraniu nazwy testu pomoże nam klasa TestContext z NUnita.
Teraz dodamy warunek w TearDown, żeby screenshot wykonywał się tylko na koniec nieudanego testu (czyli w momencie wystąpienia błędu, bo dalej test się już nie wykona). Tutaj z pomocą znowu przychodzi TestContext. Możemy wyciągnąć informację o tym, czy test zakończył się sukcesem czy nie.
Jest jeszcze jeden problem, który dobrze jest obsłużyć, a mianowicie wypluwanie do konsoli ścieżki do utworzonego screenshota. Może się do przydać szczególnie w sytuacji, gdy tych screenshotów zrobi się sporo. Wtedy szukanie jednego konkretnego po nazwie może być kłopotliwe.
Kod do pełnego rozwiązania znajdziesz poniżej.
Dokumentację do omawianego w tej lekcji interfejsu znajdziesz tutaj.
Komentarze
Nie masz aktywnej subskrypcji. Wykup subskrypcję albo zaloguj się, by móc komentować.