Selenium w C# 22. ExpectedConditions w C#

W tej lekcji będzie krótko o klasie ExpectedConditions w C#, czyli takiej klasie, która dostarcza nam gotowe warunki do wrzucenia w metodę Until(). Pojawi się też trochę historii, bo klasy tej nie znajdziemy już w paczce Selenium (ale możemy ją dostać w innej).

ExpectedConditions w C#: linki i materiały

ExpectedConditions nie jest już dostępne w paczce Selenium. Dlaczego zatem nadal o tym mówię? Bo jeżeli przychodzisz np. z Javy, możesz mieć małe zdziwko. Tam klasa ExpectedConditions jest normalnie dostępna, a pewnie są tacy, co trochę sobie nie wyobrażają pracy w Selenium bez tego.

Na filmie podaję powody takiej decyzji, jakie udało mi się odgrzebać w internecie.

To w takim razie jak żyć

Istnieje paczka, w której znajduje się ta klasa. Nie jest to już część Selenium ale można ją sobie pobrać i zgodnie z zasadą, że wszystko jest dla ludzi, nikomu nie bronię. Trzeba się jednak upewnić, że wszystko działa jak tego oczekujemy, bo ta paczka nie była aktualizowana już długo. Z drugiej strony metody tam zawarte korzystają z metod Selenium więc istnieje spora szansa, że będzie działało. Na filmie pokazuję jak tego używać.

Zachęcam jednak do pisania swoich rozwiązań. Jak już wiesz z poprzedniej lekcji nie jest to nie wiadomo jaka sztuka (wyrażenia lambda). Co prawda nie poznaliśmy jeszcze wszystkich metod, żeby np. czekać na to aż element będzie widoczny, ale kilka rzeczy, które Ci się do tego przydadzą pokażę w kolejnej lekcji.

Wsparcie merytoryczne

Nie masz aktywnego członkostwa. Wykup dostęp albo Zaloguj się, by móc zadawać pytania.