Selenium w C# 3. Demo Selenium i testowanie asercji

Interesuje Cię ten kurs?

Dołącz do listy mailingowej, a poinformuję Cię o otwarciu zapisów.

Skoro już mamy wszystko skonfigurowane, to dzisiaj pokażę Ci demo Selenium, czyli pierwszy bardzo prosty test. Dzięki temu zobaczysz jak mniej więcej będą wyglądały rzeczy, nad którymi będziemy pracować.

Jeżeli nie wszystko jest dla Ciebie jasne, to się nie przejmuj – to tylko demo. Wszystkie metody, które dzisiaj zobaczysz, będziemy omawiać szczegółowo w kolejnych lekcjach. Jeżeli chcesz ten test przepisać u siebie, to mimo wszystko polecam najpierw zobaczyć cały film.

W filmie oprócz demo Selenium pojawił się temat asercji. Więcej o tym czym jest asercja znajdziesz tutaj. Naszym frameworkiem do testów jest NUnit. Poniżej znajdziesz też klasę, którą można zobaczyć na filmie.

Demo Selenium: klasa UnitTest1.cs

Ukryta treść

Nie masz dostępu do tego kursu. Wykup dostęp albo zaloguj się, by móc zobaczyć pełną lekcję.

Wsparcie merytoryczne

Nie masz aktywnego członkostwa. Wykup dostęp albo Zaloguj się, by móc zadawać pytania.

 1. hej
  test się wykonuje, ale strona startowa google otwiera się jako druga karta, a w pierwszej karcie pojawia się karta ustawień, jak się jej pozbyć?:)
  screen: https://snipboard.io/dNRCb8.jpg

  Odpowiedz
   • Na windowsie:)
    Wersje przeglądarki: Wersja 89.0.4389.114,
    zainstalowałam Chrome Driver najbardziej aktualny :89.0.4389.2300 ( nie było do wyboru dokładnie tej wersji którą mam) to tu może tkwić problem?

    Selenium WebDriver: 3.141.0

    Odpowiedz
     • też słyszałam, że to może być wina antywirusa, choć wyłączyłam wszystkie jakie mam i dalej się pojawia. Przeinstalowałam też Chrome, ale dalej to samo. Natomiast ten sam test zrobiłam na innym komputerze i tu już problem się nie pojawiał.
      Także dalej nic nie wiadomo, ale u mnie działa xd