Masz do mnie sprawę?

Napisz do mnie, jeśli:
1. Chcesz nawiązać współpracę! Masz jakiś pomysł na coś, co moglibyśmy zrobić wspólnie? Daj znać!
2. Chcesz zgłosić buga! Widzisz na mojej stronie jakiegoś buga? Tutaj go możesz zgłosić.
3. Masz pomysł! Masz jakiś pomysł na wpis albo inny materiał? Daj znać.
4. Coś nie działa w związku z Twoim zakupem? Czyli jeżeli ciąży na Tobie klątwa testera i masz problem z poprawnym zakupem.

Zanim napiszesz

Jeżeli masz do mnie inną sprawę, sprawdź najpierw poniższe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Mam pytanie merytoryczne – możesz pomóc?

Na pytania merytoryczne odpowiadam tylko w ramach kursów w odpowiedniej sekcji. Znajdziesz ją pod lekcją.

Kiedy wystartują kursy?

Jeżeli jesteś już w newsletterze, dowiesz się jak tylko sama będę wiedziała. Jeżeli nie ma Cię jeszcze na liście mailowej możesz się na nią zapisać na stronie danego kursu. To głównie od liczby osób zapisanych na listę oczekujących na dany kurs będzie zależeć data kolejnej edycji. Warto być na liście mailowej, bo od czasu do czasu będę też robić szybkie zapisy tylko dla osób na liście mailingowej. Nie dowiesz się o tym ani ze strony ani z mediów społecznościowych.

Jaki jest koszt kursów?

Jeżeli na stronie nie ma informacji o cenie, to oznacza, że zapisy są zamknięte. Cena może się różnić z otwarcia na otwarcie (a jeżeli się różni, to jest wyższa), dlatego nie ma czegoś takiego jak „cena kursu” poza momentem, w którym sprzedaję. Gdy mam już ustaloną cenę w kolejnej edycji, pojawi się ona na stronie i w newsletterze. W newsletterze z reguły z wyprzedzeniem, dlatego warto być na liście mailingowej. Nie podam Ci też cen w z poprzednich zapisów, bo kolejne zapisy mogą się odbywać na zupełnie innych zasadach, obejmować zupełnie inny zakres materiału i być w ogóle zupełnie innym produktem.

Co trzeba umieć, by zdobyć pracę w testowaniu?

Nie obserwuję na bieżąco rynku pracy, a już szczególnie dla juniorów i osób całkowicie początkujących. Nie biorę też udziału w rekrutacjach. Lepiej o to pytać ludzi, którzy aktywnie rekrutują juniorów.

Chcę zamówić konsultacje/szkolenie.

Nie prowadzę konsultacji ani szkoleń, ale jeżeli potrzebujesz pracy 1 na 1, to polecam zajrzeć do programu mentoringowego na grupie Testowanie Oprogramowania na Facebooku.

Dlaczego uczysz Javy? Jaki język programowania wybrać?

Uczę Javy, bo ją lubię i jestem najmocniej z nią związana. Ponadto, za każdym razem, gdy sprawdzam, wciąż jest najpopularniejszym pierwszym językiem w ofertach pracy dla testerów automatyzujących. Do pisania testów automatycznych możesz też wybrać Pythona lub JavaScript oraz ewentualnie C#, ale C# polecam głównie osobom, które pracują już w firmach, w którym w tym języku pisze się testy. Jeżeli znasz już podstawy któregoś z tych języków, to nie rzucaj się na inny, bo ktoś Ci powiedział, że inny fajniejszy. Możesz tak skakać w nieskończoność i będziesz wciąż w tym samym miejscu. Język to tylko narzędzie. A i język w swojej karierze zawodowej będziesz zmieniać nie raz. Dlatego najpierw naucz się jednego dobrze.

Wpadnij na nasz event/konferencję!

Z mojego doświadczenia w zasadzie każdy temat mogę ogarnąć tworząc film na YouTube, zamiast występować na żywo (a musiałabym zrobić trochę kilometrów, bo nie mieszkam w Polsce). Na YouTube dotrę do większej ilości osób, a materiał będzie wisiał tak długo, jak będę chciała. Jeżeli jednak wystąpienia na Twojej konferencji ma formę, której nie ogarnę sobie sama materiałem na YouTube (np. rozmowa zamiast prezentacji), albo dostarcza jakąś unikatową wartość, to użyj poniższego formularza do kontaktu 🙂

Czy można jeszcze dołączyć w ramach abonamentu albo planujesz do niego wrócić?

Nie.

Formularz kontaktowy