Strona główna > Aplikacje do testów lokalnie

Aplikacje do testów lokalnie

Fajna rzecz w aplikacjach, które sobie postawimy lokalnie do ćwiczeń jest taka, że możemy je orać ile wlezie. To znaczy możemy je popsuć, nafaszerować danymi, potem je wyczyścić, postawić aplikację od nowa… No chulaj dusza. Dzisiaj pokażę Ci aplikacje do testów, które możesz postawić sobie za pomocą Dockera (lub nie).

Ghost (Docker, lokalna instalacja)

Ghost to CMS, czyli system zarządzania treścią. Można go sobie postawić lokalnie albo za pomocą Dockera albo na przykład albo na przykład NPMa. Instalacja jest prosta i szybka, a warto bo dostajesz do dyspozycji prawdziwą aplikację używaną produkcyjnie (a nie np. “udawane” sklepy). Przykład: z Ghost korzysta na Codecademy na swoim blogu.

Cal.com (Docker)

To jest open source’owa aplikacja do umawiania spotkań. Taki wirtualny kalendarz, w którym można zabookować sobie spotkanie. Jak to wygląda zobaczysz tutaj.

Cal.com: strona główna

OpenProject (Docker)

OpenProject to alternatywa dla Trello czy Asany. Możesz zobaczyć jak to wygląda tutaj.

OpenProject: strona główna

InstantWP (lokalna instalacja)

Aplikacja, która przeprowadzi nas przez instalację WordPressa, którego możemy potem męczyć naszymi testami ile wlezie.

InstantWP: strona główna

test-bookstore (Docker)

To mój prosty sklep z książkami online, który możesz sobie postawić za pomocą docker compose. Książki rzeczywiście można ściągać i nie, to nie jest żadne nielegalne rozpowszechnianie utworów literackich 😀 Specjalnie wybrałam pozycje tak wiekowe, że nie wiszą już na nich prawa autorskie 😀 Aplikacja ma też wystawione API.

Bookstore: aplikacja

Znasz jakiś fajny przykład innej aplikacji, którą możesz sobie postawić lokalnie i na niej ćwiczyć? Daj mi znać 😈